top of page

GENEL YARIŞMA KURALLARI

Bu yarışma, “Yalnızlık Şarkıları” isimli şarkı için düzenlenmiştir. Başvuru formunda "Yalnızlık Şarkıları" isimli şarkıyı seçtiğinizden emin olun.

Yarışmaya katılım için, “ŞARKI YARIŞMASI Katılım Formu” eksiksiz olarak doldurulmalıdır.

Yarışmaya son başvuru ve performans kabulü 28 Şubat 2020 tarihidir.

Yarışmacıların performansları, 1 Mart 2020 tarihinde aynı anda yayınlanacaktır. Yarışma anketi de yine aynı tarihte aktif olacaktır.

Yarışma süresi, yarışmacıların performansları yayınlandığı andan itibaren 1 aydır.

Yarışma sonucu, 3 Nisan 2020 tarihinde ilan edilecektir.

Yarışmacılar yarışmaya, bireysel olarak veya müzik gruplarıyla birlikte katılabilir. Böyle bir durumda sözleşme muhatabı formu dolduran yarışmacıdır.

Yarışma şarkısına ait notalar, şarkının okunuşu ve şarkının karaoke versiyonu, eşitlik ilkesini koruma adına yarışma başlangıç tarihinde yayınlanacaktır.

Yarışma başlangıç tarihi, başvurular sonrasında yapılacak ön eleme ile 20 yarışmacının belirlenmesi sonrasında www.JokerAbdul.com web sitesi üzerinden deklare edilecektir.

Yarışmacı şarkıyı dilerse Akapella, Rock, Alternatif Rock, Slow, Pop, Caz vb. farklı bir müzik türünde yorumlayabilir. Ancak, bunu yaparken şarkının sözlerine birebir sadık kalmalıdır ve şarkının sahip olduğu temel dokuyu kaybettirmemelidir.

Yarışmacı şarkıyı, dilerse karaoke versiyonu ile yorumlayabileceği gibi sıfırdan çalabilir veya çaldırabilir, aranjesini yapabilir ya da yaptırabilir ve şarkıya kendi tarzını yansıtabilir.

Yarışmacı, KAMERAYA yatay konumda (1920 x 1080) ve ışıklı bir ortamda çekeceği yarışma şarkısını, coversarkiyarismasi@gmail.com e-posta adresine gönderecektir. Yarışmacı, kamera olarak HD (1920 x 1080) kalitede çekim yapabilen bir cep telefonundan faydalanabilir. 

Yarışmacı adayları, bu yarışmacının devamında düzenlenecek olan diğer yarışmalara da katılım hakkına sahiptir.

20 YARIŞMACININ BELİRLENMESİ

Başvurular arasından yapılacak ön eleme sonrasında 20 yarışmacı adayı, yarışmaya katılmaya hak kazanacaktır. Ön elemeyi geçen yarışmacı adaylarına e-posta ve sms ile bildirim gönderilecek ve yarışmaya ilişkin servis edilecek basın bülteninde, yayınlanacak haberlerde ve reklam çalışmalarında yer verilecektir.

KAZANAN YARIŞMACININ BELİRLENMESİ

Kazanan yarışmacı, 3 ayrı kategoride yapılacak değerlendirme ile belirlenecektir.

  1. Youtube.com/JokerAbdul kanalına yüklenecek yarışma performansının izlenme sayısı, yarışmacının puanına %25 oranında etki eder.

  2. JokerAbdul.com web sitesinde yer alan anket sonuçları, yarışmacının puanına %25 oranında etki eder.

  3. Jüri puanları, yarışmacının puanına %50 oranında etki eder. Jüri puanlama sistemi 10 üzerinden açık oylama ile yapılacaktır.

 

* İzlenme sayısı, anket sonuçları ve oylama sisteminde şeffaflık politikası esas alınacaktır.
 

bottom of page